Connect with us

Aktualności

Jakie piłki golfowe wybrać?

Published

on

piłka golfowa

Golf to jedna z najbardziej znanych dyscyplin sportowych na całym świecie. Polega ona na wbijaniu piłeczek golfowych do odpowiednich dołków. Wygrywa zawodnik, który trafi do 18 dołków w jak najmniejszej ilość uderzeń. Oczywiście liczba tych dołków dotyczy profesjonalnych turniejów granych przez 4 dni. Większość amatorów gra po prostu na umówioną ilość dołków w czasie, na który poświęcają na grę. Dyscyplina była obecna na dwóch ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokyo. Na ostatnich igrzyskach w Japonii zadebiutował nasz zawodnik Adrian Meronk, który zajął miejsce pod koniec stawki. Jest to konkurencja idealna dla ludzi kochających zieleń i lubiących spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu podczas różnych aktywności i odpoczynku.

Jakie piłki golfowe wybrać?

Najpopularniejszymi piłkami golfowymi dla ludzi początkujących są piłki dwuwarstwowe. Kilka lat temu były używane jeszcze piłki golfowe jednowarstwowe, lecz wypadły z obiegu. Piłki dwuwarstwowe składają się z powłoki zewnętrznej, która chroni je przed zbyt wczesnym zniszczeniem. Wewnętrzna warstwa pozwala latać piłką wyżej co w ostateczności prowadzi do dalszych uderzeń. Są to idealne piłki dla ludzi się uczących dyscypliny i chcących grać w nią od czasu do czasu. Gdy gramy częściej zacznijmy używać piłek trójwarstwowych. Dzięki dodatkowej warstwie w środku nasze uderzenia będą bardziej precyzyjne. Będziemy mieli lepszą kontrolę uderzeń. Pozostałe dwie warstwy mają takie samo zastosowanie jak w dwuwarstwowej, lecz są zrobione z trochę lepszego materiału. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sporą jakość piłek golfowych, ale nie chcących wydawać dużo pieniędzy na piłki golfowe profesjonalne. Tymi piłkami golfowymi są piłki trójwarstwowe i czterowarstwowe. Posiadają one dodatkowe warstwy odpowiadające jeszcze za lepsze uderzenia i lepiej kontrolowane. Są to piłki sporo droższe i dla rzadkiego grania ich kupno jest po prostu kompletnie nieopłacalne.

Niezależnie od jakości piłek golfowych ta gra ma nam sprawiać przyjemność. W czasie niej mamy miło spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny w pełni się relaksując. Niezależnie od naszego poziomu ma być to bardzo dobra zabawa. Umiejętności tak jak w każdej dyscyplinie przyjdą po pewnym czasie. Jest to sport dla osób w każdym wieku, mimo że mogłoby się wydawać, że jest przeznaczony dla osób starszych. Wśród młodszych osób bardziej popularną odmianą tej konkurencji jest mini golf, gdzie może się bawić cała rodzina bardzo dobrze i miło spędzić ze sobą czas.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

REKLAMA

ad

Popularne tagi