Connect with us

Moda i styl

Modna koszula do garnituru – czyli jaka? 

Published

on

Modny garnitur i elegancka koszula wydają się nieodłącznymi i obowiązkowymi elementami garderoby każdego stylowego i eleganckiego mężczyzny. Co więcej, zarówno jedna jak i druga część męskiej garderoby jest ze sobą ściśle powiązana, a w połączeniu pod żadnym pozorem nie powinny być kwestią przypadku. Co w zasadzie oznacza stwierdzenie modna koszula do garnituru? 

Moda męska szczególnie w przypadku eleganckich stylizacji posiada szereg sztywnych zasad, o których należy bezwładnie pamiętać. Jedną z nich jest właśnie dobór odpowiedniej koszuli do garnituru. Mimo że na pozór zadanie wydaje się banalnie proste, to w praktyce bywa z tym różnie. 

Wybór pasującej koszuli warto rozpocząć od określenia konkretnego koloru. Śnieżnobiała lub biała to wybór najbardziej elegancki i formalny, który doskonale sprawdzi się w przypadku większych uroczystości, takich jak ślub, komunia, czy chrzciny. Doskonale byłoby również, gdyby była ona gładka i pozbawiona jakichkolwiek wstawek czy przeszyć. 

Innymi dopuszczalnymi kolorami są jasnoniebieski i jasnoróżowy. Mimo że są one nieco mniej formalne, to jak najbardziej dopuszczalne. Kompletując zestaw na tzw. większe wyjście. warto unikać granatowych, fioletowych czy ciemnozielonych odcieni koszul. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o koszule kremowe i śmietankowe, które perfekcyjne wpisują się w  przypadku mniej formalnych i oficjalnych wyjść. 

Koszula taliowana czy prosta?

Zgodnie z przyjętymi zasadami mężczyźni  trakcie trwania przyjęcia/uroczystości powinni unikać zdejmowana marynarki. Wyjątkiem jest posiadanie kamizelki. Jednak jeżeli w pomieszczeniu jest zbyt gorąco, lub marynarka krępuje ich ruchy, mogą to zrobić, pod jednym warunkiem… Znajdująca się pod spodem koszula musi perfekcyjnie przylegać do ciała! 

Continue Reading

Ostatnie wpisy

REKLAMA

ad

Popularne tagi