Connect with us

Zdrowie i medycyna

Czym są emolienty?

Published

on

czym są emolienty

Emolienty to jedna z tych tajemniczo brzmiących nazw, o której z roku na rok słyszy się coraz częściej. To doskonały moment, aby nieco bliżej przyjrzeć się tym preparatom i rozwiać wszelkie wątpliwości, dotyczące ich stosowania. Jakie produkty mogą być nazywane emolientami? Jak je stosować?

Kilka słów o emolientach

Zacznijmy jednak od początku. Emolienty to nic innego, jak produkty, które w nowoczesnej kosmetyce cieszą się gigantyczną popularnością. Są to specjalistyczne dermokosmetyki, pomagające w utrzymaniu właściwego nawilżenia skóry, natłuszczenia, a także zmniejszenia podrażnień. Co więcej, są to preparaty niezwykle uniwersalne i wielozadaniowe. Z powodzeniem można je aplikować na całe ciało. Doskonale sprawdzą się również u osób zmagających się atopowym zapaleniem skóry, rybią łuską, egzemą czy nadmierną suchością skóry. Na stronie internetowej dexeryl.pl dostępne są emolienty w kremie, za które Twoja skóra będzie Ci bardzo wdzięczna.

Emolienty dostępne na rynku dostępne są w następujących formach:

  • żele do kąpieli,
  • emulsja,
  • kremy,
  • szampony,
  • oliwki,
 • emulsje przeznaczone do skóry głowy.

Jakie zalety niesie ze sobą stosowanie emolientów? Jedną z najważniejszych jest uzupełnienie lipidów w naskórku. Jest to możliwe dzięki zawartości ceramidów, trójglicerydów, kwasy tłuszczowe czy parafinę. Bardzo często w składzie zawarte są również oleje roślinne. Dzięki temu możliwa jest maksymalna odbudowa naskórka. To właśnie dlatego też z powodzeniem mogą stosować ją osoby zmagające się również z nadmierną suchością skóry. Podczas stosowania należy jednak pamiętać o regularności i stosowaniu się do zaleceń producenta. W przypadku emolientów jest to niezwykle ważne, ponieważ warstwa ochronna utrzymuje się na naskórku przez około 6 godzin! Dzięki ponownej aplikacji produktu w mgnieniu oka można pozbyć się także swędzenia skóry, uczucia napięcia czy ściągnięcia. Ukojenie jakie przyniosą emolienty odczuwalne będzie niemal natychmiast po nałożeniu. Odpowiednio dobrane kosmetyki to absolutna podstawa.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

REKLAMA

ad

Popularne tagi