Connect with us

Biznes i finanse

Na czym polega i ile kosztuje grawerowanie pióra?

Opublikowany

dnia

pióra wieczne

Pióro z unikalnym grawerem to coraz częściej wybierany prezent dla nauczycieli, naukowców, biznesmenów czy pisarzy. Grawerunek pozwala nadać przedmiotowi szczególnego znaczenia poprzez zawartą na nim informację. Dlatego rozważając zakup pióra w postaci podarunku, warto również przemyśleć opcję grawerunku.

Na czym polega grawerowanie pióra?

Grawerowanie piór lub długopisów dokonywane jest za pomocą specjalnego lasera, który wypala wybrany przez kupującego napis, wydobywając znajdujący się pod lakierem pierwotny kolor przedmiotu. Większość grawerów ma kolor miedziano-złoty, jednakże coraz częściej firmy oferują inne kolory takie jak biel, srebro lub czerń. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy przybór piśmienniczy można pokryć grawerunkiem. Nadają się do tego jedynie przedmioty wykonane z metali (aluminium, stal, inne stopy). Można również grawerować pióra pokryte lakierem, lecz trzeba się liczyć z tym, że może się on nieco przypalić.

Istnieje także możliwość zakupu grawerunku ręcznego, wykonanego przez jedną, wyszkoloną osobę. Najczęściej jest ono wybierane, gdy posiadane przez klienta pióro nie nadaje się do grawerunku laserowego.

Ile kosztuje i ile trwa grawerowanie pióra?

Koszt grawerowania laserowego naturalnie jest niższy od kosztu samego pióra. Niezwykle korzystnym cenowo rozwiązaniem jest również wybór firm, które w swojej ofercie posiadają jednocześnie pióra wieczne i grawerowanie. Należy pamiętać jednocześnie, że grawerunek pióra to nie jest rzecz, którą można zrobić natychmiast.

Sprawdź także:

W przypadku, gdy klient decyduje się na zakup grawerunku laserowego za pośrednictwem strony internetowej, musi sam zaprojektować napis, który znajdzie się na piórze. W tej sytuacji firma wykonująca usługę musi najpierw zaakceptować projekt (wielkość napisu musi być odpowiednia, aby zmieścił się na artykule piśmienniczym). Dalej należy uiścić opłatę oraz wysłać pióro – tak dzieje się w przypadku zakupu pióra online. Łącznie z dostawą proces ten trwa od 3 do 5 dni. Zajmie on jednak mniej czasu, jeśli usługa zostanie zamówiona na miejscu, w odpowiednim sklepie. Czas oczekiwania na grawerunek ręczny, adekwatnie do ceny, jest nieco dłuższy i może trwać nawet tydzień.

Kiedy warto rozważyć grawerowanie pióra?

Ozdobione specjalnym napisem pióra wieczne Parker, datą lub symbolem to świetny pomysł na prezent niezależnie od okazji. Taki podarunek sprawdza się nie tylko dla nauczyciela w chwili ukończenia szkoły czy z okazji urodzin. Pióro to także idealny prezent dla osoby, która właśnie kończy studia. Wtedy przedmiot do pisania z wygrawerowaną datą będzie stale przypominał o tak ważnym wydarzeniu. Można także rozważyć zakup pióra w ramach podziękowania za otrzymany w pracy awans, z okazji jubileuszu czy nawet w dniu Pierwszej Komunii Świętej. Uniwersalność prezentu oraz szerokie możliwości ozdobienia pióra pozwalają na dopasowanie go do każdej sytuacji.

Warto sprawdzić:

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Popularne tagi