Connect with us

Zdrowie i medycyna

Mity na temat odchudzania

Published

on

Wokół tematu odchudzania w ostatnich latach narosło wiele różnych mitów. To właśnie one powodują, że zgubienie zbędnych kilogramów staje się mocno utrudnione lub dają efekt jojo. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najpopularniejszych mitów o odchudzaniu.

Mity o odchudzaniu

Pierwszym najpopularniejszym mitem o odchudzaniu jest to, że kolację powinno się spożywać o godzinie 18. W tym przypadku wszystko jest uzależnione od tego, o której godzinie idziemy spać. Ostatni posiłek należy bowiem spożyć około 3 godzin przed snem.

Drugim mitem na temat odchudzania jest to, że aby schudnąć wystarczy się ruszać. Ewidentnie codzienna aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania dobrego zdrowia, ale nie oszukujmy się – jest nam potrzebna nawet w momencie, gdy się nie odchudzamy.

Kolejnym mitem, o którym bardzo często słyszymy jest to, że tylko i wyłącznie długi trening gwarantuje utratę masy ciała. Tylko regularne treningi mogą nam zagwarantować schudnięcie. Długi jednorazowy trening może przynieść odwrotne efekty.

Następnym mitem o odchudzaniu jest to, że owoce można spożywać bez najmniejszych ograniczeń. Niewątpliwie owoce są źródłem wielu różnych witamin i składników mineralnych, mają też dużo błonnika, który korzystnie wpływa na proces odchudzania. Owoce mogą stanowić świetną formę przekąski, ale nie można zapominać, że są źródłem cukru dla organizmu. Z tego względu należy je jeść z umiarem.

Mamy nadzieję, że zapoznaliście się z mitami na temat odchudzania, które przedstawiliśmy w tym artykule.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

REKLAMA

ad

Popularne tagi