Connect with us

Zdrowie i medycyna

Zdrowie psychiczne. Gdzie szukać pomocy w przypadku zaburzeń?

Published

on

Każdy z nas chciałby przeżyć swoje życie bez chorób, w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, nikt nie chce cierpieć, każdy chce aby omijały go zwłaszcza te poważniejsze dolegliwości zdrowotne. Jest grupa ludzi którym się to nawet udaje, dożywają do późnej starości nie mając w swojej egzystencji ziemskiej takiego przypadku kiedy bardzo mocno podupadali na zdrowiu. Jest też jednak niestety sporo większa grupa ludzi, którzy borykali się lub też stale borykają z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli są to kłopoty natury fizycznej to takie osoby spotykają się najczęściej ze zrozumieniem, bo przecież każdy wie że na przykład atak serca lub udar mózgu jest bardzo niebezpieczny skutkujący nierzadko utartą życia. Ale są też choroby o podłożu psychicznym, jednostka dotknięta taką przypadłością również cierpi, ale już nie spotyka się ze zrozumieniem społecznym. A przecież rożnego rodzaje nerwice, czy też depresja sprawiają że osoby które mają tego rodzaju trudności także bardzo się męczą. Jednak na szczęście dzisiejsza medycyna radzi sobie z takimi przypadkami,

Gdzie szukać wsparcia?

Specjalistami którzy udzielą nam pomocy w przypadkach powyżej opisanych są lekarze psychiatrzy, psychologowie oraz psychoterapeuci. Podczas rozmowy z nami będą próbowali dociec przyczyny takich a nie innych stanów nerwicowych lub depresyjnych. Są to, szczególnie depresja, bardzo niebezpieczne choroby które nie leczone w drastyczny sposób obniżają jakość życia, a w skrajnych przypadkach kończą się odebraniem sobie życia.

Jakiego rodzaju leczenie jest wdrażane?

Najczęściej na początku pacjent jest leczony środkami farmakologicznymi, które mają za zadanie obniżenie na przykład stanów lękowych. Równolegle chory uczestniczy w psychoterapii której celem jest między innymi:

  • usunięcie przyczyn które wpłynęły na pojawienie się zaburzeń,
  • odzyskanie kontroli nad własnym życiem,
  • uświadomienie sobie własnych potrzeb,
  • poprawa relacji z innymi osobami.

Także w przypadku gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy utrzymujące się przez dłuższy czas takie jak na przykład apatia, irracjonalny lęk albo niepohamowane napadu agresji, nie zwlekajmy tylko niezwłocznie skontaktujmy się z odpowiednim specjalistą.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

REKLAMA

ad

Popularne tagi