Connect with us

Zdrowie i medycyna

Codzienne życie z egzemą na stopach

Published

on

Egzema to jedno z tych schorzeń skóry, która potrafi w gigantycznym stopniu odbić się na codziennym życiu pacjentów. Ta jest nie tylko boleśnie odczuwana przez chorego, ale też widoczna gołym okiem przez innych – szczególnie latem, gdy odsłaniamy więcej ciała. Mnóstwo osób zmagających się z egzemą za wszelką cenę próbuje ukryć znienawidzone zmiany za pomocą ubrań czy zakrytych butów, jeżeli choroba dotknęła np. stóp. Inni chowają się w zaciszu domowym i marzą jedynie o tym, aby sezon letni upłynął możliwe jak najszybciej.

Jak radzić sobie z egzemą na stopach?

Udaj się do lekarza

Mimo że nie ma w tym nic odkrywczego, to gigantyczna liczba pacjentów odkłada wizytę u specjalisty do ostatniej chwili. Należy pamiętać, że specjalista oceni aktualną sytuację zdrowotną dużo lepiej niż my. Nawet wizyta u lekarza pierwszego kontaktu będzie o wiele rozsądniejszym wyborem niż szukanie informacji na temat tak specyficznej choroby, jak egzema na stopach w sieci buszując np. na forach internetowych. Trzeba być roztropnym i poświęcić czas na wizytę u alergologa lub dermatologa, którzy zlecą odpowiednie postępowanie farmakologiczne, a być może też dietetyczne.

Jak odróżnić gnidy od łupieżu

Stosuj właściwe środki higieny

Leczenie egzemy stóp to nie tylko stosowanie się do zaleceń lekarskich. To także, a może przede wszystkim stosowanie odpowiednich kosmetyków. Podczas wizyty warto poradzić się farmaceuty, który preparat warto wybrać, aby w możliwie jak najszybszym czasie pozbyć się bólu i zapobiec nawrotom choroby. Dermokosmetyki DEXYANE przeznaczone są dla osób posiadających skórę bardzo suchą, a także ze skłonnością do atopii. Produkty te pomagają przede wszystkim:

  •  naprawić barierę naskórkową,
  •  złagodzić podrażnienia,
  •  Regenerować bardzo suchą skórę.

Jak powszechnie wiadomo, skutecznie wyleczona egzema na stopach znacząco podnosi komfort życia, poprawiając jednocześnie samopoczucie. Dlatego też zakup sprawdzonych i przebadanych dermatologicznie preparatów okaże się najlepszą z możliwych decyzji.

Zaakceptuj siebie i swoją przypadłość

Choć może się to wydawać dość abstrakcyjne i niewiarygodne, to wielu specjalistów wskazuje na lecznicze działanie samoakceptacji, jeśli chodzi o choroby somatyczne. Człowiek, który jest pogodzony ze swoją chorobą, ewentualnymi dysfunkcjami, a także fizycznością może zostać uleczony znacznie szybciej. Ma spokojną głowę, nie zadręcza się myślami o niekomfortowym życiu, nie ubolewa nad rzeczami, na które nie do końca ma wpływ.

W leczeniu egzemy na stopach priorytetem powinna być oczywiście wizyta w gabinecie dermatologa lub alergologa. Specjalista nie tylko dobierze najwłaściwsze leczenie, ale zaproponuje również leczenie pomocnicze, które może okazać się pomocne w zwalczaniu widoczności zmian i uciążliwych objawów.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

REKLAMA

ad

Popularne tagi