Connect with us

Technologie i ciekawostki

Wady i zalety nowoczesnej lampy High Bay LED

Opublikowany

dnia

lampa high bay led

Przedsiębiorcy poszukujący oszczędności często zwracają uwagę na oświetlenie hali magazynowych i produkcyjnych. Tradycyjne świetlówki żarówki pochłaniają dużą ilość energii elektrycznej, co ma szczególne znaczenie, jeśli praca jest prowadzona w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę. Znaczne oszczędności można uzyskać, korzystając z nowoczesnych lamp wykorzystujących diody LED. W ten sposób można zmniejszyć koszty oświetlenia nawet o ponad 50%.

Komfort podczas pracy

Lampy przemysłowe z diodami LED zapewniają doskonały oświetlenie w każdych warunkach w pomieszczeniu. Można to wykorzystać w przypadku produkcji wymagającej zwiększonego poziomu wilgotności lub wysokiego standardu sterylności. Szczególnie przydatnym urządzeniem jest lampa High Bay LED, która montowana jest na specjalnych linkach z możliwością regulacji wysokości. Linki są przymocowane do haków, których montaż nie wymaga ponoszenia dużych kosztów. Lampa High Bay LED pozwala na uzyskanie silnego i długiego strumienia światła. Zastosowanie wielu urządzeń w jednej hali gwarantuje równomierne oświetlenie dużej przestrzeni. Można to wykorzystać podczas organizacji produkcji w hali produkcyjnej o dużej wysokości, gdzie stosowanie tradycyjnych form oświetlenia nie zawsze przynosi pożądane skutki.

Koszt zakupu i eksploatacji

Nie można zapominać, że lampy przemysłowe LED są droższe od klasycznych urządzeń. Nie każda firma może pozwolić sobie na zakup tego rodzaju wyposażenia, a także na wymianę wszystkich lamp wykorzystywanych w pomieszczeniach. W związku z tym firmy dopiero wchodzące na rynek mogą mieć kłopot, aby zachować niski pobór energii. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że urządzenia takie jak lampa High Bay LED pozwalają na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji w stosunku do lamp wykorzystujących tradycyjne żarówki. Dlatego w wielu przypadkach bardziej opłacalne jest finansowanie zakupu nowoczesnych urządzeń nawet za pomocą kredytu bankowego, aby później uzyskać zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności na wiele lat.

Temperatura pracy

Pewną wadą, jaką posiada lampa High Bay LED, jest wrażliwość na wysokie temperatury otoczenia. W tej sytuacji generowane światło będzie miało mniejszą moc, mimo wykorzystania tej samej ilości energii elektrycznej. Tego typu niedogodności można jednak łatwo wyeliminować poprzez zastosowanie specjalnej oprawy lampy, zmniejszającej niekorzystny wpływ otoczenia. Sama lampa High Bay LED nie emituje dużych ilości ciepła, co sprawia, że można ją stosować w prawie każdych warunkach w hali produkcyjnej. Jest to nowoczesne urządzenie, które posiada zdecydowanie więcej zalet niż wad. Dlatego z lamp posiadających diody LED korzysta coraz więcej odbiorców w Polsce i na całym świecie.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Popularne tagi