Connect with us

Technologie i ciekawostki

Dlaczego warto posiadać zmywarkę w zabudowie?

Published

on

Kuchnia to jedno z najważniejszym pomieszczeń w każdym domu. Spełnia zarówno funkcję praktyczną, jak też estetyczną. Od strony praktycznej podstawowym elementem tego pomieszczenia jest jego wyposażenie. Obok samych mebli znajduje się tutaj spora liczba urządzeń codziennego użytku. Od lodówki, przez piekarnik i płytę grzewczą, po zmywarkę, ekspres do kawy, czy inne. Poszczególne z tych elementów mogą znaleźć się w zabudowie kuchennej. Jest to rozwiązanie bardzo popularne z uwagi na swoje walory estetyczne.

Kuchnia w pełnej zabudowie – zalety

Estetycznie wykonana kuchnia idzie w parze z jej praktycznością. W dawnej zabudowie rzadko wykorzystywano powierzchnię ściany tuż pod sufitem. Obecnie jednak tendencja ta uległa zmianie. Dlatego coraz częściej spotyka się dwa rzędy szafek wiszących. Pierwszy rząd – niższy, służy jako przestrzeń do przechowywania rzeczy, które dobrze jest mieć na wyciągnięcie ręki. Drugi natomiast sprawdza się jako miejsce do trzymania rzeczy, które są rzadziej użytkowane. Rozwiązanie to ma jeszcze jedną, dodatkową zaletę. W starej zabudowie, gdzie znajduje się tylko jeden rząd szafek, na ich górze często gromadził się kurz. Wiązało się to z potrzebą regularnego sprzątania. Problem został rozwiązany dzięki pełnej zabudowie kuchennej.

Zabudowa sprzętów AGD – dlaczego warto?

Drugim, bardzo popularnym rozwiązaniem, które stosuje się w aranżacji nowoczesnej kuchni jest zabudowa sprzętów AGD. Coraz częściej również oddzielnie stosuje się płyty grzewcze oraz piekarniki. Wszystko dlatego, iż płytę montuje się w blacie roboczym, który stanowi uzupełnienie szafek stojących, jak też miejsce, gdzie można wykonywać prace kuchenne. Natomiast piekarnik, inaczej niż kiedyś, znajduje się mniej więcej na wysokości blatu kuchennego. To ułatwia wyciąganie oraz wkładanie dań i przekłada się na funkcjonalność kuchni.

Także zmywarka do zabudowy staje się obecnie standardem, jeśli chodzi o współczesną aranżację kuchni. Kup używaną zmywarkę w outlecie AGD. Wszystko dlatego, iż modele tego typu umożliwiają montaż frontu meblowego do drzwiczek zmywarki. Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu doborowi wielkości zmywarki, ta całkowicie komponuje się z meblami już po montażu frontu. Oznacza to, iż wszystkie elementy tworzą ze sobą idealną płaszczyznę, a to przekłada się na estetykę wnętrza.

Nowoczesne kuchnie to połączenie estetyki i funkcjonalności. Przede wszystkim dbałość o szczegóły, ale również optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, jak też wykorzystanie poszczególnych elementów konstrukcyjnych budynku.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

REKLAMA

ad

Popularne tagi